Dadaşova Aidə Qüdrət qızı
2003-2008-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühəndis iqtisadiyyatı və idarəetmə” fakültəsinin “İstehsalat və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarəedilməsi” ixtisası üzrə bakalavr pilləsini; 2008-2011-ci illərdə həmin istiqamətin “Strateji idarəetmə” ixtisası üzrə magistratura pilləsini bitirmişdir.
2012-ci ildən AMEA Botanika İnstitutunun doktorantıdır  və “Qax rayonunun florasının öyrənilməsi və səmərəli istifadəsi” mövzusu üzrə elmi-tədqiqatlar aparır.
Hal-hazırda həmin İnstitutda elmi işçi vəzifəsində çalışır. 2014-cü il yanvar ayının 17-dən həmin İnstitutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri vəzifəsində çalışır. Subaydır.
2013-cü ildə AR yanında Elmin İnkişafı Fondunun təsis etdiyi “Gənc alim və mütəxəssisləri 2-ci qrant müsabiqəsi“nin; 2014-cü ildə isə “2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən müsabiqənin qalibidir.

Aida Dadashova was born in 1982.
In 2003-2008 years she studied at the faculty of "Engineering Economics and Management" at Azerbaijan State Economic University with the bachelor’s degree on "Economics and Management of the manufacturing and service sectors". Between 2008-2011, she was the master degree studentof  "Strategic Management" specialty of the same faculty.
Since 2012, she has been a PhD student of the Institute of Botany, Azerbaijan National Academy of Sciences andconducts scientific research work on the theme "Flora of Gakh region and its rational use"
She is currently working as a researcher at the same institute. Since January 17, 2014 she has been a chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Botany, ANAS. She is single.
She is the winner of the 2nd grant competition (2013) of "Young Scientists and Specialists" of Science Development Fund under the President of the Republic of Azerbaijan, and scholarship (2014) of the "State Program on Azerbaijani youth studying in a foreign country for the period 2007-2015.".