İyn 20 , 2016 | 10:47 / Mühüm hadisələr
Gəncə şəhərinin 2016-cı ildə “Avropa Gənclər Paytaxtı” seçilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası və Gəncə şəhər İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə 10-14 oktyabr 2016-cı il tarixlərində qədim Gəncə şəhərində bu mühüm hadisəyə həsr olunan “XXI əsrdə dünya elminin inteqrasiya prosesləri” mövzusunda gənc alim və mütəxəssislərin beynəlxalq Forumu keçiriləcəkdir.
Forum - dünyanın müxtəlif ölkələrini təmsil edən gənclərin qlobal aktuallıq kəsb edən məsələlər, o cümlədən tarixi, dini, mədəni və s. mövzular ətrafında birgə fikir mübadiləsi aparması məqsədini daşıyır. Beynəlxalq tədbir çərçivəsində, həmçinin müxtəlif elmi sahələrdə fəaliyyət göstərən gənclərin dünya elminin inkişafı üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edən elmi istiqamətlər üzrə apardıqları tədqiqatlara dair disskusiyalarının təmin olunmasıını hədəfləyən konfransın da keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Tədbirin Elmi Təşkilat Komitəsi akademik institut və təşkilatların, həmçinin elmi-istehsalat müəssisələrin və digər müvafiq qurumların gənc alim və mütəxəssislərini Forumda fəal iştirak etməyə dəvət edir.

Call for Papers, International Scientific Forum of young researchers, dedicated “European Youth Capital – 2016”
Jun 20 , 2016 | 10:47 / Important events
Read ( 28723 )
On the occasion of the selection of Ganja as “European Youth Capital – 2016”, International Scientific Forum “Integration Processes of the World Science in the 21th Century” of young scientists and specialists that dedicated to the important event, will be holding in Ganja city on 10-14 October, 2016 by Council of Young Scientists and Specialists of Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) and the Executive Power of Ganja city.
The Forum aims at exchange of ideas on global as well as historical, religious, cultural etc. issues by young people representing different countries all over the world. In addition, the other important goal of this international event is to organize a conference that provides discussions involving young people working in various scientific fields on crucial scientific directions for the development of the world science.
The Scientific Organizing Committee of the event invites young scientists and specialists from academic institutions and organizations, as well as scientific and industrial institutions and other relevant organizations to take part in the Forum.