Futbol həyəcanı başlayır!!!
AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası ümummilli lider Heydər Əliyevin doğum gününə həsr olunan “AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislərin II İnstitutlararası futbol çempionatı”na start verir. Çempionata qatılmaq istəyən komandalar 12 aprel 2015-ci il tarixindək iştirakları ilə bağlı ərizələri AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasına təqdim etməlidir. Turnirdə iştirakla bağlı tələbər:
İnstitutlar yalnız fərdi qaydada (ayrı-ayrı institutlardan təşkil olunmuş komanda şəklində deyil) turnirdə iştirak edə bilər;
İştirakçı ərizəsində hər komandanın heyətində 10 futbolçu (oyun zamanı meydanda 6 futbolçu oynayır) təqdim etmək olar;
İştirakçı ərizəsində komandanı təmsil edən oyunçular haqqında məlumatlar olan (ad, atasının adı, soyadı, işlədiyi şöbə, vəzifəsi, yaşı) sənəd İnstitutun və kadrlar şöbəsinin rəhbəri tərəfindən təsdiq (imza və möhürlə) olunmalıdır;
Çempionatda iştirak edəcək oyunçular üçün müəyyənləşdirilən son yaş həddi 40-dır;
Hər komandanın öz idman geyimi olmalıdır. İnstitut üzrə komandanın təşkili məsələsinə həmin təşkilatın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası cavabdehlik daşıyır.

2nd Institutional youth footbol championship in ANAS to be held
ANAS Young Scientists and Specialists Council launches for 2nd Institutional youth footbol championship in ANAS dedicated to the birthday of national leader Heydar Aliyev. Teams wishing to participate in the championship should submit their application of participation until April 12, 2015 to the Council of Young Scientists and Specialists.
Demands to participate in the tournament:
Only individual institution (not in the form of a team made up of separate institutions) can participate in the tournament;
10 players on each team participating in the petition (6 players on the pitch during the game plays) can be presented;
Document in the application which represents information of the participating players (name, patronymic, last name, department, position, age) should be approved (signed and sealed) by the head of the institute and human resources.
For players who will participate in the championship is determined by the age of 40;
Each team must wear their sports.
Council of Young Scientists and Specialists of the each institute is responsible for team organization. Applications of the teams that do not match with above requirements will not be accepted.