Gənc tədqiqatçılar üçün “Akademik elm həftəliyi – 2015” adlı beynəlxalq multidissiplinar forum keçiriləcəkdir
Sen 30 , 2015 | 04:55 / Mühüm hadisələr
Oxunma ( 16854 )
Hörmətli həmkarlar!
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası 2-4 noyabr 2015-ci il tarixlərində AMEA-nın 70 illiyinə həsr olunan gənc alim və mütəxəssislərin “Akademik elm həftəliyi – 2015” adlı beynəlxalq multidissiplinar forumunu keçirdir.
Forum, respublikada fəaliyyət göstərən elmi-tədqiqat və təhsil müəssisələrinin, müvafiq nazirliklərin, elmin inkişafina dəstək verən fondların, sahibkarlıq  və media subyektlərini bir araya gətirilməsini hədəfləyir.
Forum çərçivəsində, həmçinin indiki dövrdə xüsusi aktuallıq daşıyan multidissplinar elmi prioritet istiqamətlər üzrə beynəlxalq səviyyəli müzakirələrin aparılması və gənclərin bu diskusiyalarda fəal iştirakını təmin edən konfransın təşkili də nəzərdə tutulur.
Elmi Təşkilat Komitənin adından Akademik institut və təşkilatların, həmçinin elmi-istehsalat müəssisələrin və digər müvafiq qurumların gənc alim və mütəxəssislərini  forumda iştirak etməyə dəvət edirik.

Sep 30 , 2015 | 04:55 / Important events
Azerbaijan National Academy of Sciences call for Papers: International Multidisciplinary Forum of young scientists and specialists "Academic Science Week - 2015", will be holding
on November 2-4, 2015.
The event dedicated to the 70th anniversary of ANAS and aims to bring together research and educational institutions of the country, relevant ministries, scientific funds, entrepreneurs and media representatives. Within the Forum, it is planned to organize a conference with the purpose of organize international debates on multidisciplinary scientific directions which is very actual in nowadays and provide active participation of young researchers in these debates.
On behalf of the Scientific Organizing Committee we invite young scientists and specialists of academic institutions, as well as other relevant research and industrial organizations to take part in the Forum.