Biofizik gənclərə “Mənim ilk təqaüdüm” adlı maarifləndirici seminar keçirilib
14 mart 2019-cu il tarixində AMEA-nın Biofizika İnstitutunda gənc mütəxəssislər üçün maarifləndirici seminar keçirildi.
İnstitutun və Mərkəzi Nəbatat Bağının Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan seminarda AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının GAMŞ-nın sədri, doktorant Fərid Seyfullayevın “Mənim ilk təqaüdüm” mövzusunda məruzəsi dinlənildi.
Qarşılıqlı fikir mübadiləsi əsasında keçən seminarda F.Seyfullayev gənc mütəxəssislərə mövzu üzrə öz təcrübəsindən danışdı, gənclərin maraq göstərdiyi və daim araşdırmalar apardığı təqaüd proqramlarında tələb olunan sənədlərin tərtibi və onların tələbləri, qeydiyyat üsulları, xaricdə necə ödənişsiz təhsil almaq olar kimi məsələlər haqqında ətraflı məlumat verdi.
Seminarda institutda təcrübə keçən Baki Dövlət Universitetinin SABAH qrupunun tələbələri, gənc alimlər, magistrantlar və doktorantlar iştirak edirdilər.

Educational seminar on “My first scholarship” was held
On March 14, 2019, at the Institute of Biophysics of ANAS, an educational seminar for young specialists was held.
At the seminar, organized jointly with the Council of young scientists and specialists of the Institute of Biophysics of ANAS and the Central Botanical Garden, the report of the Chairman of the CYSS of the Central Botanical Garden of ANAS, Ph.D. Farid Seyfullayev on “My first scholarship” was heard.
During the seminar, which was conducted by an exchange of views, F.Seyfullayev spoke about his personal experience on the topic, gave detailed information about the scholarship programs, told in detail how to choose the documents according to the requirements, about the methods of registration and how to get free education abroad.
The seminar was attended by students of SABAH group of Baku State University that are practiced at the Institute, young scientists, doctoral and master students.