AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurasının üzvləri Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda monitorinq apardılar
Apr 10 , 2014 | 11:31 / Monitorinq
Oxunma ( 5364 )
AMEA-nın institut və təşkilatlarında monitorinqlər aparan AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurası üzvlərinin növbəti görüşü Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda baş tutub.
Görüşün gənc alimlərin problemlərinin aradan qaldırılması və təkliflərinin gerçəkləşdirilməsi məqsədilə təşkil edildiyini söyləyən Şuranın sədri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Famin Salmanov bu təkliflərin reallaşdırılmasının gənclərin elmi, intellektual inkişafında mühüm rol oynayacağını vurğulayıb.
Daha sonra Gənc alim və mütəxəssilər şurasının sədr müavini, Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu üzrə sədri, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Famil Seyfullayev bu elmi müəssisədə çalışan gənc alimlərin elmi fəaliyyətləri haqqında məlumatları diqqətə çatdırıb.
Görüşdə gənclərin elmi potensialının artırılması, onların müxtəlif elm sahələrində ixtira və kəşflərinin, təşəbbüs və təkliflərinin stimullaşdırılması, layihə və proqramların maliyələşdirilməsi, gənclərin sosial vəziyyətinin yaxşılaşdırılması, İKT sahəsində biliklərin artırılması, qrant layihələrdə fəal iştirak və s. məsələlər ətrafında müzakirələr aparılıb.
Daha sonra Şuranın üzvləri institutun direktoru, fizika-riyaziyyat elmləri doktoruMisir Mərdanovla görüşüblər. Şuranın daha mühüm elmi nailiyyətlərin əldə edilməsinə öz töhfəsini verəcəyinə əminliyini ifadə edən M.Mərdanov gənclərin elmə marağının artırılması istiqamətində təklif və tövsiyyələrini səsləndirib.

Council of Young scientists and specialists held monitoring at the Institute of Mathematics and Mechanics
Apr 10 , 2014 | 11:31 / Monitoring
Read ( 5371 )
Next meeting of Council of Young scientists and specialists was held at the Institute of Mathematics and Mechanics.
Overcoming the problems of young scientists , and the implementation of the proposals is the meeting’s main goal, PhD in physics, chairman of the Council of young scientists and specialists Famin Salmanov stated.
Later, PhD in mathematics, deputy chairman of Council of young scientists and specialists of the Institute of Mathematics and Mechanics Famil Seyfullayev gave information about the activities of young scientists working in the institution.
Increasing the scientific potential of youth, stimulating their initiatives and proposals in various fields of science, funding projects and programs , improving the social situation of young people , develop skills and knowledge in the field of ICT , and other issues were discussed at the meeting.
Later, members of the Council met with the director of the Institute, Doctor of physical and mathematical sciences Misir Mardanov.