Bir qrup gənc alim AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif olunacaq
“Gənclər üçün Prezident Mükafatı”nın seçim mərhələsində iştirak edən 7 gənc alim AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif olunacaq. Bu barədə qərar AMEA Rəyasət Heyətinin növbəti iclasında qəbul edilib.
Qeyd edək ki, AR Prezidenti İlham Əliyev 2 iyul 2013-cü il tarixdə “Gənclər üçün Prezident Mükafatı”nın təsis edilməsi haqqında” fərman imzalamışdır. Fərmanın icrasını təmin etmək məqsədilə AMEA Prezidentinin sərəncamı ilə Akademiyanın elmi tədqiqat müəssisələri rəhbərlərinə yüksək elmi nailiyyətləri ilə fərqlənən gənc alimlərin namizədliyini elmi bölmələrə təqdim etmələri tapşırılmışdır. “Gənclər üçün Prezident Mükafatı”na AMEA-dan təqdim olunacaq namizədin seçim mərhələsində bir qrup gənc əməkdaş öz bilik və bacarıqlarına görə xüsusi fərqlənmişdir.

A group of young scientists of ANAS to be awarded the ANAS Certificate of Merit
Take part in the qualifying round of "Presidential Award for Youth" 7 young scientists of ANAS will be awarded the Certificate of Merit of ANAS.
Note that the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev signed a decree "On the establishment of Presidential Award for Youth ” on July 2, 2013.
In order to enforce the above-mentioned decree, heads of research institutions of ANAS were requested to submit nominations of the young scientists who have achieved great achievements in science. The Presidium of ANAS took the decision to award a group of young employees, particularly distinguished by their knowledge and skills in the qualifying round, the Certificate of Merit of ANAS.