"MÜASİR TÜRKOLOJİ TƏDQİQATLAR: PROBLEM VƏ PERSPEKTİVLƏR" MÖVZUSUNDA BEYNƏLXALQ ELMI KONFRANS KEÇİRİLƏCƏK
Sen 07 , 2016 | 12:17 / Mühüm hadisələr
Oxunma ( 6182 )
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası akademik Ziya Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutu və AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə 21-22 noyabr 2016 -ci il tarixlərində Bakı şəhərində Gənc türkoloqların I Türkoloji Qurultayının 90 illiyinə həsr olunan “Müasir türkoloji tədqiqatlar: problem və perspektivlər” adlı Beynəlxalq Elmi Konfrans keçiriləcək.
Konfrans, dünyanın böyük coğrafi məkanında yaşayan çoxsaylı türk xalqlarının tarixinə, mədəniyyətinə və s. dair aparılmış elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrinin qlobal miqyasda müzakirəsinə nail olmaq məqsədini daşımaqla bərabər, dünyanın müvafiq elmi-tədqiqat mərkəzlərinin və təhsil müəssisələrinin gənc araşdırmaçılarını bir araya gətirilməsini hədəfləyir.
Tədbirin Elmi Təşkilat Komitəsi akademik institut və təşkilatların, həmçinin elmi-istehsalat müəssisələrin və digər müvafiq qurumların gənc alim və mütəxəssislərini Forumda fəal iştirak etməyə dəvət edir.

INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE ON CONTEMPORARY TURKISH STUDIES: ISSUES AND PERSPECTIVES
21-22 November 2016 in Baku Institute of Oriental Studies after acad. Ziya Bunyadov of Azerbaijan National Academy of Sciences and Council of Young Scientists and Specialists ANAS hosts International Scientific Conference on “Contemporary Turkish Studies: issues and perspectives” dedicated to 90th Anniversary of I Turcological Congress of Young Turcologs.
Along with reaching the aim of providing the global discussion on results of contemporary scientific researches related to history, culture etc. of a large number of Turkic peoples living on the vast geographical area, Conference have an intension to bring young researches from all respective research centers and education institutions over the world to one place.
The Scientific Organizing Committee of the event invites young scientists and specialists from academic institutions and organizations, as well as scientific and industrial institutions and other relevant organizations to take part in the Forum.